Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

                   Vítejte na stránkách mažoretek Kopretin

  Vznikly jsme v roce 1994 a naší zakladatelkou byla Danuše Koryčánková. Dnes trénujeme pod vedením Zuzany Šindelářové, která je rovněž členkou naší skupiny. Kopretiny tvoří osm talentovaných a nadšených mažoretek ve věku 19 - 22 let. Tuto skupinu tvoří kopretinka: Klára Gronychová, Jana Pavlů, Veronika Jirková, Zuzana Šindelářová, Pavla Jurenková, Andrea Gregorová, Adéla Gronychová a Stáňa Krčová. Scházíme se jednou týdně v tělocvičně DDM v Zábřeze.

  Minulý rok jsme se zúčastnily klasifikace Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu, kde jsme získaly krásné třetí místo. Letos jsme na této soutěži pouze vystupovaly s dechovým orchestrem ZUŠ Zábřeh před Kulturním domem a dělaly hostesky, jelikož na přípravu na soutěžní skladbu by jsme z časových důvodů nezvládly - maturita, zkoušky na VŠ členek skupiny. Tento mažoretkový sport dnes děláme spíš pro zábavu a potěšení než pro soutěžení.

  Koncem června se chystáme na tradiční vystoupení do Dolních Studének, kde vystoupíme za doprovodu dechového orchestru ZUŠ Zábřeh. S tímto orchestrem se také v červenci chystáme na zahraniční zájezd do Francie a Rakouska.

Doufáme, že takových pozvání, akcí a vystoupení bude ještě mnohem víc.

Mažoretky Kopretiny Zábřeh